Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Tarpukario susisiekimo gerinimas

Tarpukario susisiekimo gerinimas

Dėl nesklandumų vykstant iš vieno miesto į kitą 1933 metais bandyta pagerinti susisiekimą Lietuvoje, todėl įvesta leidimų sistema. Kiekvienu maršrutu buvo leista važiuoti tik ribotam autobusų skaičiui, vairuotojai turėjo laikytis nustatytų grafikų, o bilietų kaina taip pat buvo nustatoma. Dėl šios naujos sistemos autobusų vairuotojai turėjo rinktis naujus maršrutus ir nesivadovauti tik tuo, koks maršrutas yra pats populiariausias. Maža to, vairuotojai uždirbtus pinigus turėjo atiduoti į bendrą kasą, ir iš jos gaudavo tik dalį uždirbtų pinigų. Tai padėjo užtikrinti geresnį susisiekimą, ir vis daugiau žmonių galėjo sau leisti keliauti iš vieno miesto į kitą.

nauja įsigalėjusi tvarka Lietuvos gyventojams tapo kur kas palankesnė, mat, bilietų kainos tapo kiek mažesnės. Kadangi autobusai atvažiuodavo iš anksto numatytu laiku, buvo galima planuoti kelionės laiką. Statistika rodo, kad 1936 metais tarpmiestiniais autobusais važiavo net 1,74 milijono Lietuvos gyventojų. Valstybė labai prisidėjo prie autobusų susisiekimo tobulinimo: nors auto supirkimas iš užsienio šalių tapo vis populiaresnis, tačiau nuosavo automobilio įsigijimas daugumai žmonių vis dar buvo prabanga. Kas kita – kelionės autobusu, kurias sau galėjo leisti vis daugiau žmonių.

Pradėtos statyti naujos autobusų stotys, kurios buvo įrengiamos įvairiose šalies miestuose. Daugėjo autobusų stotelių, kurias galima buvo rasti ir kaimuose bei miesteliuose. Kelionės autobusu sparčiai populiarėjo, ir pelningas darbas leido modernizuoti autobusų stotį, 1938 metais keturi penktadaliai visų autobusų turėjo dyzelinius variklius, kurie buvo ekonomiškesni. Tuo tarpu sunkvežimiai dar nebuvo taip modernizuoti – tik  daugiau nei pusė jų turėjo dyzelinį variklį.

Kaune pradėti gaminti modernūs autobusai, važinėję ję ne tik Kaune, bet ir už jo ribų. Kaune tarpukariu kursavo 67 autobusai, kurie dienos metu pagrindiniu maršrutu važiavo vos kas pusantros minutės, dar dažniau nei autobusai kursuoja šiandien.  Per 1938 metus Kaune pervežta net 24 milijonai autobusų keleivių. Tuo tarpu Klaipėdoje dyzelininiai autobusai kursavo nuo 1932 metų, kada buvo panaikinti tramvajai. Iš Klaipėdos vyko 15 pašto valdybos autobusų, buvo numatyti tarpmiestiniai maršrutai.

 

 

Call Now Button